W gaciach na Gontyniec

W gaciach na Gontyniec

Na Gontyńcu atmosfera dzisiaj gorąca 😉 Bieg "W gaciach na Gontyniec" spowodował, że zima zamieniła się w lato 😃 Goło, wesoło i zawsze pozytywnie 🙂
12 maja podczas biegu będzie jeszcze cieplej 😃

Karol na Celticu

Gontyniec Celtic Trail - 12h - 80km

Za mną kolejna, już trzecia, odsłona zmagań biegowych w okolicach masywu Gontyńca (najwyższy szczyt w Wielkopolsce).

Ciekawa formuła biegu - pętla 10km, 280m przewyższeń i czas 12 godzin. W nogach czułem jeszcze zrobione 2 tygodnie wcześniej 180km po szlaku GSB, ale i tak udało się mi wykręcić 8 pętli x 10km.

Wielkie dzięki dla organizatorów, klimat biegu jest niepowtarzalny. "Ekipo Robaka" - robicie to dobrze 🤣🤣

 

 

Previous Next

Relacja Michała z Gontyniec Celtic Trail

Na Gontyniec Celtic Trail jechałem bez większych nadziei na super wynik... w końcu od ukończenia GSB minęły niecałe dwa tygodnie i nogi nie były zbyt świeże 😉. Będę szczery - gdyby to nie był Gontyniec i cudowna drużyna, która tworzy biegi z pasją, to na pewno by mnie tu nie było.

Na zawody pojechaliśmy świetną ekipą, z najlepszym supportem na świecie Karolina Rudnicka i dziadem biegowym Karol Piotrowski.

Formuła biegu była prosta - 12h, 10km pętla i około 300m w górę... kto zrobi więcej okrążeń, ten wygrywa... pierwszy raz brałem udział w biegu czasowym. Przeliczyłem sobie wszystko i wyszło mi, że realnie w pełni formy mógłbym zrobić 10 okrążeń (jakby była super forma to może 11)... ale biorąc pod uwagę, że formę zostawiłem w Beskidach, stwierdziłem, że wszystko od 8 w górę będzie sukcesem.

Ruszyłem dość mocno, a mimo to znajdowałem się na mniej więcej 9 pozycji, potem trochę zluzowałem, z nadzieją, że wytrzymam tempo do końca biegu... no i praktycznie tak było, podczas kolejnych okrążeń zawodnicy przede mną zwalniali, a ja robiłem swoje... od 5 okrążenia dość znacznie zacząłem się przesuwać w górę klasyfikacji, co nie było dla mnie najważniejsze - najważniejsze było pilnować czasu bo bardzo realne było wykręcenie ponad 100km... bodajże po 7 okrążeniu dowiedziałem się, że biegnę trzeci - podium to zawsze fajne uczucie i kolejna statuetka do kolekcji... jednak jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa i na 10 okrążeniu, na zbiegu z Gontyńca, na 5km przed metą wyprzedziłem jeszcze jednego zawodnika i ukończyłem bieg na 2 miejscu open... 100,8km w czasie 11:33:33 z prawie 3000 w górę... piękny wynik 🙂

Trzy osoby ukończyły 10 pętli, Karol pobiegł rewelacyjnie robiąc 8 okrążeń.. widać postępy 🙂 Karolina pomagała nam na punktach co 10km i była to pomoc nieoceniona! Dziękuję Kochanie... sam bieg, organizacja, atmosfera... inne biegi mogą się uczyć - dziękuję ekipo Robaka 😉 !  Z pewnością tu wrócę bo warto! A po biegu posiedzieliśmy przy ognisku integracyjnym - super weekend 🙂

Previous Next

Bohaterowie Gontyńca

Bohaterowie biegu Chociaż nie wygrali swoich biegów to są zwycięzcami Mateusz i Robert brawo za determinację Mateusz pokonał trasę Migotka Trail w mundurze bojowym i był to dla niego trening przed wejściem na Giewont Mateusz po biegu napisał: " Bieg górski w Wielkopolsce... Wydaje się niemożliwe, a jednak - o czym zdecydowanie świadczy Gontyniec Ultra Trail. Pogoda zdecydowanie dziś nie pomagała . Napotakni na trasie sami pozytywni biegacze, Ultrasi byli mega wsparciem. Dystans Migotka Trail 26 km. pokonany w pełnym rynsztunku strażackim dla sprawdzenia swoich ograniczeń i możliwości przed III wspólnym wejściem strażaków, edycja 2023 Giewont której inicjatorem i organizatorem jest Sławomir Kowalczyk Strażak na szlaku w ramach idei szerzenia Rejestracji Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku Fundacja DKMS. I Ty możesz uratować komuś życie. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach "
Robert wystartował na dystansie Buka Trail ze złamaną ręką Po pierwszej pętli poczuł ból w stopie i podejrzewał pęknięcie. Zszedł z trasy. DNF Udał się do medyków, którzy po badaniu stwierdzili brak złamania i pęknięcia Po konsultacji medycznej poprosił o możliwość kontynuowania biegu i ponownie ruszył na trasę Ukończył dystans Buka Trail czyli 52 kilometry po wymagającym terenie pomimo wielu przeciwności. Zwyciężył Determinacja i wiara potrafią nas niesamowicie nakręcić do działania Nie poddawajcie się.
 
 
 

Krótko o nas

Fundacja Gontyniec Ultra Trail jest organizatorem 3 kultowych imprez sportowych - Gontyniec Ultra Trail, Ratajska Dycha i Celtic Ultra Trail. Nasze imprezy pozwalają zasmakować w biegach przełajowych, zostać ultrasem lub po prostu świetnie się bawić na dystansach od 10 do 100 km lub więcej :)

Social Media

©2024 Fundacja Gontyniec Ultra Trail. All Rights Reserved. Designed Brand Tailor sp z o.o.